Witamy serdecznie 

na stronie naszej hodowli

 

ze Snu Nemroda!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Witamy serdecznie na stronie w całości poświęconej jednej rasie - Wyżłom Niemieckim Krótkowłosym.

   Zapraszamy do zapoznania się z naszymi osiągnięciami użytkowymi, sukcesami na ringach wystawowych oraz dorobkiem hodowlanym. Wyżły są naszą pasją, stały się nierozłączną częścią naszego życia.
   Nasza kynologiczna przygoda sięga roku 1995. Wtedy właśnie zawitała do naszego domu brązowa wyżlica krótkowłosa z krakowskiej hodowli-ALFA Lutnia. Wtedy też zostaliśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce, nasz macierzysty oddział znajduje się w Bytomiu. Dzisiaj pełnimy w nim społecznie kilka funkcji, m.in. instruktorów ds. wyszkolenia łowieckiego i kierownika sekcji gr.VII.
   Oboje jesteśmy członkami Polskiego Związku Łowieckiego (od roku 1995 i 1999), a od roku 2000 do 2011 czynnie uczestniczyliśmy w pracach Komisji Kynologicznej przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Katowicach. Posiadamy uprawnienia instruktorów kynologicznych PZŁ.

 

    Obecnie przebywa u nas kilka wyżłów niemieckich krótkowłosych
- MIŁEK ze Snu Nemroda, młody reproduktor dostępny wyłącznie dla suczek z rodowodem FCI i uprawnieniami hodowlanymi,
- CZEREMCHA, KNIEJA II i MIŁKA ze Snu Nemroda,
- GRAPPA, ZADRA i HANA ze Snu Nemroda - weteranki zasłużone dla naszej hodowli,
oraz reproduktor-emeryt:
- DOR Jasenky - v-ce Zw.Świata 2009, syn Zw.Św. Avaline ESKO, pies pochodzący z zaprzyjaźnionej czeskiej hodowli, ojciec ponad 140 szczeniąt, przekazujący z różnymi sukami doskonałe cechy użytkowe, prawidłową budowę i elegancki typ.
 

 

(kliknij, by powiększyć)


   Nasze psy są intensywnie wykorzystywane w łowisku zasobnym w zwierzynę drobną. Ich wyszkolenie zostało sprawdzone i potwierdzone dyplomami I stopnia na konkursach pracy wyżłów wielostronnych i field trialsach rangi regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Posiadają certyfikaty użytkowości łowieckiej. Swoje psy układamy sami, sami też prowadzimy je na konkursach.

   Celem naszej pracy hodowlanej są przemyślane skojarzenia dające gwarancję
uzyskania odpowiedniej psychiki i cech użytkowych oraz doskonałego eksterieru. Dbamy o prawidłową socjalizację szczeniąt i dokładamy starań, aby trafiały w odpowiedzialne ręce.
   Zawsze chętnie służymy radą i pomocą tym, którzy decydują się na samodzielne wychowanie i ułożenie posiadanych przez siebie wyżłów. Pomagamy w przygotowaniu ich do polowań, prób pracy, konkursów i wystaw.

   Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem biorą aktywny udział w imprezach organizowanych przez PZŁ oraz prezentują wyżły ze Snu Nemroda na wystawach. Życzymy Wam wielu radosnych chwil i zadowolenia z posiadania inteligentnego, wesołego i zawsze chętnego do współpracy psa.
                               

Darz Bór!

Izabela i Waldemar

Cichoń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008

Hodowla Wyżłów Niemieckich Krótkowłosych "ze Snu Nemroda"